Od czego zależy czas dostarczenia przesyłki?

Od czego zależy czas dostarczenia przesyłki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transportowanie różnego rodzaju towarów nie stanowi w naszych czasach większego problemu. Na rynku funkcjonuje mnóstwo firm transportowych i kurierskich. Ale co wpływa na czas dostarczenia przesyłki?

Rodzaj usługi

Firmy kurierskie oferują różnego typu usługi, w obrębie których czas dostarczenia przesyłki zależy od ceny. Na przykład ekspresowe paczki mogą być dostarczone nawet tego samego lub następnego dnia rano od momentu wysyłki, albo w sobotę. Takie usługi są najdroższe. Optymalna opcja obejmuje dostarczenie paczki następnego lub drugiego dnia roboczego. W celu maksymalnego obniżenia kosztów przesyłki można także wybrać dostarczenie po kliku dniach roboczych.

Gabaryty paczki

Większość firm kurierskich wprowadza ograniczenia dotyczące gabarytów i wagi paczki. Jeśli nasza przesyłka przekracza limit, można ją podzielić na dwie lub więcej paczek albo spakować towar na paletę. Usługi paletowe są zazwyczaj dużo droższe, dlatego korzysta się z nich najczęściej podczas transportu przedmiotów delikatnych, takich jak ciężki sprzęt AGD.

Odległość

Przy transporcie przesyłek wielkogabarytowych znaczenie ma również odległość od punktu odbioru do miejsca dostarczenia. Na przykład przewiezienie palet w Warszawie z jednego jej końca na drugi może przebiec w ciągu kliku godzin. Ale już przesłanie towaru do innego kraju w Europie może zająć kilka dni. Jeśli nie jest to transport dedykowany, to musimy liczyć się z przeładunkiem i przestojami w celu maksymalnego wykorzystania miejsca paletowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*