Najważniejsze akcesoria dziecięce

Najważniejsze akcesoria dziecięce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt niezbędny podczas podróży

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie kupują rodzice dla dziecka, jest wózek. Zazwyczaj tego zakupu dokonuje się jeszcze zanim maleństwo przyjdzie na świat. Przyszli rodzice mają do wyboru tradycyjne wózki gondolowe lub nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcję wózka gondolowego i spacerowego. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w fotelik samochodowy.

Kiedy dziecko ukończy szósty miesiąc życia, wózek gondolowy należy zastąpić spacerówką. Wózki spacerowe służą przez dłuższy okres, dlatego warto kupować trwałe i dobre jakościowo produkty. Osoby aktywne fizycznie i uprawiające bieganie, mogą zaopatrzyć się w specjalistyczny wózek do joggingu. Produkty te zazwyczaj wyposażone są w trzy koła i wyróżniają się zwrotnością oraz łatwością prowadzenia.

Inne przydatne akcesoria niemowlęce

Wśród najważniejszych akcesoriów dziecięcych, które powinien mieć każdy rodzic, są wanienki, przewijaki, szczotki do włosów z miękkiego włosia, bezpieczne nożyczki do przycinania paznokci, a także aspirator do oczyszczania noska. W pierwszych miesiącach życia uspokoić rozpłakanego malucha pomoże smoczek. W związku z tym, że zbyt długie korzystanie ze smoczka może powodować wady zgryzu u dziecka, należy z niego zrezygnować, gdy zaczną wyrzynać się pierwsze ząbki.

Jeśli dziecko karmione będzie z butelki, konieczny będzie także zakup butelki do karmienia. Najlepiej zdecydować się na model wyposażony w system antykolkowy. Jeśli chodzi o akcesoria dla dzieci ułatwiające opiekę nad maluchem, na wyróżnienie zasługują kojce oraz elektroniczne nianie. Zarówno jeden, jak i drugi przedmiot pozwala na bieżąco obserwować dziecko i sprawdzać, czy nie potrzebuje pomocy rodzica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*