Na starym aucie też można zarobić

Na starym aucie też można zarobić
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody to urządzenia mechaniczne, które wraz z wiekiem tracą na wartości. Tempo spadku wartości auta uzależnione jest m.in. od jego marki, przebiegu, a także stanu technicznego. Najczęściej na rynku wtórnym dostępne są kilkuletnie egzemplarze, które szukają nowych nabywców. Okazuje się jednak, że będąc właścicielem starego pojazdu, również można na nim zarobić. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.

Wystawianie starych i zdezelowanych samochodów na aukcje internetowe nie ma sensu. Lepiej odwiedzić legalny skup aut. Przedmiotem działalności takich firm jest kupowanie używanych pojazdów, zarówno tych sprawnych, jak i niesprawnych technicznie. Po fachowym rozebraniu takiego samochodu skup zarabia na sprzedaży odzyskanych części zamiennych. Bardzo często zdarza się, że pojedyncze elementy są więcej warte na rynku wtórnym niż całe auto.

Kasacja w stacji demontażu

Żeby nieco zarobić na starym aucie można je także oddać do licencjonowanej stacji demontażu, gdzie pojazd zostanie poddany złomowaniu. Zazwyczaj za złomowanie starego auta osobowego jego właściciel może uzyskać od 400 zł do 600 zł. Aby stacja demontażu przyjęła pojazd, jego masa całkowita powinna wynosić minimum 90 procent masy całkowitej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Oznacza to, że właściciel musi oddać auto w całości i nie może samodzielnie demontować z niego zbywalnych elementów.

Konieczne jest również posiadanie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, a także tablic rejestracyjnych. W związku z tym, że punkty skupu aut oferują zwykle więcej za stary pojazd od stacji demontażu, w ostatnim czasie z ich usług korzysta coraz więcej właścicieli starych samochodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*