Jak działają drukarki etykiet?

Jak działają drukarki etykiet?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na funkcjonowanie wielu firm i właściwą realizację różnorodnych procesów, wpływ ma przede wszystkim dobre wyposażenie. Składają się na nie różne urządzenia, ale szczególną uwagę warto zwrócić na drukarkę do etykiet. Jest to sprzęt, dzięki któremu możliwe jest tworzenie wysokiej jakości nalepek, które służą do znakowania produktów w czasie magazynowania, czy też transportu. Funkcjonalność takiej maszyny jest nieoceniona, ale jak ona działa?

Zasada działania drukarki do etykiet

Każde takie urządzenie może tworzyć wydruki jedną z dwóch metod, termiczną albo termotransferową. W pierwszym przypadku efekt końcowy jest czarno-biały. Wynika to z faktu, że dana treść jest na papierze wypalana punktowo, dzięki wysokiej temperaturze generowanej przez grzałki. Głowica, czyli zasadnicza część wykonująca druk, pozostaje nieruchoma. To papier porusza się pod nią, co sprawia, że przy ustalonych parametrach pozostają na nim konkretne ślady.

Przy drugiej sytuacji proces jest nieco bardziej skomplikowany. Etykieta powstaje w wyniku podgrzewania pigmentu, obecnego na specjalnej taśmie termotransferowej. Zadanie to wykonują określone podzespoły. Następnie głowica nanosi pigment na wybrany materiał, którym może być chociażby taśma żywiczna lub woskowa. Co ważne, taki wydruk może być również kolorowy.

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj urządzeń można nabyć w specjalistycznych sklepach, odwiedzając np. stronę internetową:  https://www.kasyiprogramy.pl/kategoria/drukarki-etykiet/, gdzie dodatkowo można dokonać wyboru spośród wielu różnorodnych modeli, od sprawdzonych producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*