Na co zwrócić uwagę przy wyborze miski WC?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miski WC?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to miejsce, które powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Kluczową rolę odgrywają tutaj elementy armatury, ponieważ wpływają one na komfort wykonywania poszczególnych czynności fizjologicznych i pielęgnacyjnych. Jedną z najważniejszych konstrukcji jest miska WC – można ją kupić m.in. w tym sklepie internetowym z urządzeniami i akcesoriami łazienkowymi: https://elazienki.pl/. W niniejszym artykule zostaną przedstawione główne kryteria wyboru tego specyficznego produktu. 

Budowa i materiał wykonania – dwa kluczowe parametry 

Podejmując decyzję o zakupie miski WC, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na jej budowę. Na rynku znajdziemy bowiem konstrukcje kompaktowe, podwieszane, a także z tzw. dolnopłukiem czy górnopłukiem. Pierwsze są uznawane za najbardziej klasyczne i posiadają specjalny zbiornik instalowany bezpośrednio na muszli. Główne zalety to w tym przypadku atrakcyjna cena, wysoka trwałość oraz ogromny wybór modeli. Z kolei wersje podwieszane składają się ze stelażu, miski z uchwytami, przycisku spłukującego i niekiedy też specjalnej maty wygłuszającej. Tutaj główne atuty to łatwość w czyszczeniu i stosunkowo niewielka ilość zajmowanej przestrzeni. Dwa ostatnie rozwiązania pozwalają na zamontowanie zbiornika w sporej odległości od samej miski.

Drugim kluczowym parametrem jest materiał, z którego produkt został wykonany. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzą się modele z twardych plastików i ceramiki, ponieważ odznaczają się dużą wytrzymałością, higienicznością, solidnymi mocowaniami oraz szeroką paletą kolorów i kształtów. Dwa ostatnie czynniki wyboru to sposób odpływu (poziomy lub pionowy) i sposób spłukiwania (system kropelkowy lub z dwóch stron). Godne polecenia są zwłaszcza miski WC Roca, wyróżniające się ciekawą stylistyką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*