Nauka jazdy na nartach – jak to wygląda i ile kosztuje

Nauka jazdy na nartach – jak to wygląda i ile kosztuje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na nartach to dla wielu osób ulubiona forma zimowej aktywności fizycznej. Aby sprawiała przyjemność i była bezpieczna warto dokładnie poznać jej technikę. Na naukę nigdy nie jest za późno, obecnie coraz więcej dorosłych rozpoczyna przygodę z deskami.

Nauka samodzielna czy z instruktorem?

Każdy przyszły narciarz, stawiając pierwsze kroki na stoku może skorzystać z porad znajomych, czy też uczyć się samemu. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ złe nawyki nabyte w takiej sytuacji będą trudne do skorygowania, a dalszy rozwój umiejętności będzie zaburzony. Istnieje też duże ryzyko kontuzji i szybkiego zniechęcenia. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy instruktorów narciarstwa. Warto wybrać szkółkę z doświadczeniem i dobrymi opiniami,a przykładem może być szkoła narciarska Rossignol Academy. Z jej oferty mogą skorzystać osoby na różnym poziomie zaawansowania.

Jak zacząć przygodę z nartami?

Przed rozpoczęciem nauki jazdy na nartach trzeba pomyśleć o odpowiedniej kondycji mięśni nóg. W tym celu zaleca się przez co najmniej dwa, trzy miesiące stosować ćwiczenia wzmacniające. Na rozpoczęcie szkolenia bardzo dobrym pomysłem jest wyjazd zorganizowany, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody i na świetnie przygotowanych stokach nauka jest przyjemnością. Warto znaleźć instruktora mówiącego w języku polskim, znającego warunki w danym ośrodku. Polska szkoła narciarska w Folgarida prowadzi również grupowe szkolenia. Godzina takiej nauki to koszt około 40 euro, a po tygodniu systematycznych lekcji każdy może cieszyć się przyjemną jazdą na śniegu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*