Laski dla niewidomych – dlaczego są tak ważne?

Laski dla niewidomych – dlaczego są tak ważne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Laski dla niewidomych to zasadniczo pomoce do chodzenia zaprojektowane specjalnie dla osób niewidomych. Są to długie laski z uchwytem na jednym końcu i gumową nakładką na drugim końcu. Ta gumowa nakładka pomaga zapobiegać poślizgom podczas wchodzenia po schodach lub nierównych powierzchniach (np. żwir).

Różne postacie

Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, ale co najważniejsze muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężar ciała podczas samodzielnego chodzenia.

Dlaczego ich używają?

Najbardziej oczywistym powodem jest to, że pomaga im ona utrzymać równowagę podczas chodzenia. Osoba niewidoma może łatwo się potknąć z powodu słabego wzroku i przebywania na nierównych powierzchniach. Laska działa jak przedłużenie ramienia, co pozwala im wyczuć, na co stawiają kroki i pomaga im utrzymać równowagę podczas chodzenia.

Laski zapewniają również wsparcie podczas wchodzenia po schodach lub pochyłościach, zwłaszcza jeśli mają słaby zmysł równowagi lub nie widzą dobrze z powodu złego oświetlenia.

Laski mogą również służyć jako ochrona przed wszelkimi przeszkodami znajdującymi się przed nimi, takimi jak ściany, stoły i krzesła, które mogą powodować urazy, jeśli niespodziewanie na nie wpadną. Mogą również chronić przed potknięciem się o przedmioty leżące na ziemi.

Gdzie je dostać?

Jeśli poszukujesz odpowiedniego modelu to koniecznie zobacz stronę: http://www.sklep.altix.pl/pl/białe-laski-dla-niewidomych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*