Czym i jak myć wannę?

Czym i jak myć wannę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zachowanie czystości w łazience to podstawa dbania o higienę. Codzienne kąpiele skutkują odkładaniem się osadu na powierzchni wanny, co może prowadzić do rozwijania się bakterii. Aby cieszyć się przyjemnymi kąpielami, należy regularnie usuwać niechciany brud. Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób robić to skutecznie i bezpiecznie.

Dostosowanie środków czyszczących do tworzywa.

Podstawą dbania o czystość jest uświadomienie sobie, że nie każdy środek czyszczący sprawdzi się do każdego rodzaju wanny. Użycie złego produktu może porysować lub przebarwić jej powierzchnię. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku wanny akrylowej. Zastosowanie silnie ścieralnych proszków lub mleczka może doprowadzić do powstania na jej powierzchni rys, które z czasem będą wypełniać się brudem. Do czyszczenia wanny akrylowej wystarczy płyn do mycia naczyń lub mydło, którymi nasącza się szmatkę. Przetartą powierzchnię należy spłukać obficie wodą.

Najłatwiejsze do utrzymania w czystości są wanny stalowe, pokryte emalią. Dzięki wykorzystaniu tego odpornego materiału można bez obaw stosować silniejsze środki, które doczyszczą nawet najgorszy osad. Podczas sprzątania należy pamiętać, że nie ogranicza się ono do samej wanny. Baterie wannowe należy czyścić nawet co 2 dni, aby zapobiec powstaniu zacieków. Zazwyczaj wykonane są z innego materiału niż sama wanna i wymagają czyszczenia odmiennymi środkami. Można zastosować specjalne środki czyszczące przeznaczone do ich czyszczenia lub wykorzystać domowe sposoby. Do zachowania blasku armatury świetnie sprawdzi się kwasek cytrynowy, który na dodatek skutecznie zabija bakterie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*