Kilka pomysłów na urządzenie salonu z jadalnią

Kilka pomysłów na urządzenie salonu z jadalnią
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. To tutaj odpoczywamy, przyjmujemy gości, jak również spożywamy posiłki, warto więc stworzyć odpowiednią przestrzeń do relaksu i do wygodnej konsumpcji. Mając do dyspozycji niewielką powierzchnię, powinniśmy maksymalnie ją wykorzystać. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie sofa narożna. Wybierając np. narożnik BRW, mamy gwarancję jakości. Dobrze, by tego typu mebel miał funkcję rozkładania, możemy go wtedy wykorzystać jako dodatkowe łóżko dla gości. W okolicy siedziska musi stanąć mały stolik, na który wygodnie odłożymy książkę, czy kubek z kawą.

Ważnym elementem jest też stół. Najlepiej wybrać, taki którego powierzchnię bez problemu zwiększymy za pomocą płyt ukrytych w jego wnętrzu. Zagwarantuje nam to odpowiednią ilość miejsca w trakcie wytwornej kolacji lub spotkania ze znajomymi. Na rynku możemy znaleźć stoły okrągłe, prostokątne i kwadratowe, to na jaki kształt się zdecydujemy, zależy od charakteru wnętrza i metrażu.

Rozwiązania do małego salonu z aneksem kuchennym

Jeśli musimy urządzić na jednej powierzchni salon, jadalnię i kuchnie, to stajemy przed niemałym wyzwaniem, jednak mnogość rozwiązań proponowanych przez producentów mebli sprosta nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Warto pamiętać, że w takiej przestrzeni wszystkie zbędne sprzęty do gotowania powinny być ukryte. Jako granica między kuchnią, a miejsce relaksu doskonale sprawdzi się stół Paged, który przy okazji będzie mógł pełnić funkcję blatu roboczego. W części wypoczynkowej wystarczy postawić wygodny narożnik lub sofę i fotel. Dzięki rozgraniczeniu poszczególnych funkcji pokoju będziemy mogli swobodnie gotować i komfortowo wypoczywać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*