Jakimi parametrami się kierować przy wyborze ogumienia do swojego samochodu?

Jakimi parametrami się kierować przy wyborze ogumienia do swojego samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór opon do samochodu tylko z pozoru jest prosty. Charakteryzują się one wieloma parametrami, które trzeba uwzględnić, by podróżować komfortowo, cicho i bezpieczne. Odpowiedni dobór ogumienia to kluczowa sprawa, która bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Czym powinna charakteryzować się dobra opona?

Wybierając opony do naszego pojazdu, nie powinniśmy kierować się głównie ceną. Jest ona ważnym parametrem, w żaden sposób nie oddaje jednak jakości opony. Należy skupić się na renomowanych markach, które są na rynku od wielu lat i w tym czasie udało im się wypuścić na rynek wiele dobrych modeli opon. Pamiętajmy, by podczas wyboru ogumienia zwrócić uwagę na datę produkcji. Jest ona zaszyfrowana na każdej oponie w postaci krótkiego kodu, który bez trudu można odczytać.

Warto pamiętać, że każda opona wraz z wiekiem twardnieje i traci swoje właściwości. To przyczynia się do obniżenia bezpieczeństwa. Najważniejszy wydaje się jednak dobór rozmiaru opony do felg, które posiadamy. Tutaj najlepiej kierować się zaleceniami producenta. Zakup zbyt wysokiego profilu będzie skutkował przekłamaniem ze strony licznika. Co więcej, taka opona może podczas skrętu obcierać o nadkole. Pamiętajmy, że każdy model opony inaczej zachowuje się w warunkach suchych i mokrych. Warto więc zastanowić się, która opona będzie dla nas odpowiednia.

Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest poziom hałasu, który emituje dany model. Im mniejszy odgłos, który powstaje pod wpływem tarcia, tym lepszy komfort jazdy. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o oponach i jakie inne są do tego potrzebne akcesoria Ford stanowi markę, którą wielu przedstawicieli na rynku dobrze zna i posiada asortyment adekwatny do potrzeb klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*