Jakie są rodzaje wód pitnych?

Jakie są rodzaje wód pitnych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda pitna to woda, która jest bezpieczna do picia lub woda, która jest spożywana w celu nawodnienia. W wielu krajach zasoby wody pitnej są własnością publiczną. Każdy może używać wody z kranu do picia i kąpieli. Jednak w niektórych miejscach zaleca się jej przegotowanie, aby upewnić się, że w wodzie pitnej nie ma szkodliwych bakterii lub innych szkodliwych rzeczy.

Woda mineralna

Jest to woda, która ma wysoką zawartość minerałów. Woda mineralna jest nie tylko bezpieczna do picia, ale ma również korzyści zdrowotne. Minerały zawarte w wodzie pomagają osobom z kamieniami nerkowymi i innymi chorobami. Zawartość minerałów w tej wodzie pomaga również w utracie wagi i zarządzaniu wagą. 

Woda źródlana

Ten rodzaj wody pochodzi z naturalnych źródeł i jest butelkowany u źródła. Oznacza to, że jest ona czystsza niż woda z kranu, ponieważ nie przechodzi przez rury lub stacje uzdatniania zanim dotrze do Twojego domu. Jednakże, jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie jest wielu innych ludzi wokół prawdopodobnie dostaniesz wodę z kranu zamiast wody źródlanej, ponieważ jest łatwiejszy do transportu niż naturalne źródła. Woda źródlana ma również dużo więcej minerałów niż zwykła woda z kranu, więc może pomóc w trawieniu i zapobiec zaparciom, a także upewnić się, że twoje ciało pozostaje nawodnione poprzez szybkie uzupełnienie utraconych płynów po ćwiczeniach lub aktywności fizycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*