Jakie rodzaje mieszkań cieszą się dużym zainteresowaniem?

Jakie rodzaje mieszkań cieszą się dużym zainteresowaniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy od lat chętnie kupują nowe mieszkania, a w ostatnim czasie trend ten uległ jeszcze zwiększeniu. Jest to zapewne spowodowane niskimi stopami procentowymi, które obecnie obowiązują. Potencjalnych nabywców przyciąga łatwość otrzymania kredytu, a co może nawet ważniejsze – korzyści z zakupu mieszkania i traktowania go jako długofalowej inwestycji.

Inwestorzy, zarówno ci z bardziej zasobnym portfelem, jak i po prostu poszukujący bezpiecznej przystani, są zgodni, że posiadanie lokalu mieszkaniowego pozwoli im zarobić więcej, niż tradycyjna lokata w banku, czy inne, bardziej ryzykowne sposoby oszczędzania.

Pod inwestycję, czy do zamieszkania?

Nowe mieszkania Szczecin są najchętniej kupowane przez inwestorów, gdy znajdują się w centrum miasta. Przeznaczają je oni najczęściej pod wynajem krótko, lub długoterminowy albo po prostu do celów własnych. Nieco inną rolę spełniają lokale na obrzeżach miast. Te z kolei są częściej kupowane przez rodziny z dziećmi, które poszukują bezpiecznego miejsca do osiedlenia się na swoje dalsze życie.

Nie ważne jednak, czy dane mieszkanie jest kupowane do użytku własnego, czy pod inwestycję, jeden trend zasadniczo się nie zmienia. Chodzi oczywiście o wielkość lokalu. Wciąż największym zainteresowaniem wciąż cieszą się mieszkania niewielkie, najczęściej o metrażu nie przekraczającym 50 metrów kwadratowych.

Takie lokum stosunkowo łatwo jest nabyć, ponieważ ich cena nie jest wygórowana. Posiadają one zazwyczaj dwa-trzy pokoje, które można zaprojektować zgodnie z własnym gustem. Przykłady takich ofert można sprawdzić na https://elite.nieruchomosci.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*