Jakie najpopularniejsze rodzaje voicebotów dla firm możemy wymienić?

Jakie najpopularniejsze rodzaje voicebotów dla firm możemy wymienić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje Voicebot tworzą zupełnie nowy sposób interakcji z ludźmi i technologią. Technologia ta istnieje od wielu lat, ale do niedawna nie była powszechnie stosowana. Aplikacje voicebot zastosowanie znajdują w wielu różnych branżach na rynku.

Do najpopularniejszych aplikacji voicebotowych należą wirtualni agenci i chatboty. Aplikacje te zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom zwiększyć produktywność i wydajność poprzez automatyzację zadań, takich jak obsługa klienta i wsparcie sprzedaży. Oto niektóre z najpopularniejszych aplikacji voicebot w każdej branży:

Wirtualni asystenci

Wirtualni asystenci mogą odpowiadać na pytania dotyczące produktów lub usług i dostarczać podstawowych informacji o Twojej firmie. Znani również jako boty lub chatboty, ci wirtualni asystenci mogą być zaprogramowani tak, aby odpowiadać na konkretne pytania w oparciu o zaprogramowane odpowiedzi lub pobierać informacje z baz danych na życzenie klientów. Często są również wykorzystywane do dostarczania rekomendacji produktów w oparciu o poprzednie zakupy lub zapytania wyszukiwane przez klientów za pomocą wyszukiwarek takich jak Google czy Bing.

Chatboty

Chatboty są podobne do wirtualnych asystentów z tym, że podczas komunikacji z klientami używają tekstu zamiast odpowiedzi głosowych. Chatboty można zaprogramować tak, aby odpowiadały w ten sam sposób, co wirtualni asystenci, ale można je również zaprogramować tak, aby wykonywały bardziej złożone zadania, takie jak zadawanie pytań uzupełniających na podstawie odpowiedzi udzielonych przez klientów podczas pierwszego kontaktu z klientem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*