Problemy finansowe firmy – co zrobić, gdy nie widać szans na poprawę?

Problemy finansowe firmy – co zrobić, gdy nie widać szans na poprawę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy biznes kończy się powodzeniem. Zdarza się, że nawet najlepiej prosperująca firma w pewnym momencie napotyka na trudności finansowe, które po jakimś czasie przyjmują gigantyczne rozmiary. Kiedy sytuacja nie poprawia się, najlepiej więc poszukać sposobu na to, żeby jak najszybciej zatrzymać spiralę zadłużenia. Tylko jak to zrobić?

Gdzie szukać pomocy?

Problemy finansowe w firmie przekładają się na każdy aspekt życia, zmniejszają też odczuwanie satysfakcji i mogą powodować wiele problemów osobistych. Kiedy firma przynosi straty przez dłuższy czas, zazwyczaj wiąże się to z wieloma zaległościami w spłatach rat kredytów czy też wypłacalności wobec kontrahentów. Należy więc zrobić wszystko, żeby zadłużenie przestało się namnażać, a nowe już nie powstawało. Odpowiednim rozwiązaniem może być wówczas ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy. Jest ono wydawane przez Sąd oraz wymaga spełnienia szeregu formalności. I dlatego, lepiej zwrócić się o pomoc do fachowców, np. poprzez stronę: https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-przedsiebiorcy/.

Kto może zgłosić upadłość?

O ogłoszenie upadłości mogą wnioskować zarówno osoby fizyczne (wówczas jest to upadłość konsumencka), jak i spółki oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca, żeby móc zwrócić się do Sądu z takim wnioskiem? Przede wszystkim brana jest pod uwagę niewypłacalność, czyli brak środków (ani zabezpieczenia materialnego) pozwalających na spłatę posiadanych zobowiązań. Jest też określona minimalna ilość wierzycieli – powinno być ich co najmniej dwóch. Problemy firmy nie powinny być też przejściowe. Ocenę sytuację warto więc zostawić profesjonalnej firmie, która pomoże również wypełnić wniosek oraz pozbyć się długów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*