Jakie materiały posłużą do opału?

Jakie materiały posłużą do opału?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brykiet drzewny jest biomasą, odpadem drzewnym. Uważne jest za najczystsze paliwo stałe, ponieważ nie emituje szkodliwych związków chemicznych jak dwutlenek węgla. Jak wybrać najlepszą jakość brykietu drzewnego? Dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z niego? Podpowiadamy o tym poniżej.

Od czego zależy jakość brykietu?

Jakość brykietu zależy od tego, jakiego rodzaju jest wykorzystywane drzewo do jego produkcji. Można ją ocenić po tym, ile popiołu pozostaje podczas palenia. Im mniej, tym wartość energetyczna jest wyższa. Za najlepszy jakościowo brykiet uważa się ten, który jest wykonany z drzew liściastych: dębu lub buku.

Jakie korzyści daje korzystanie z brykietu?

Brykiet jest opałem, który jest łatwo dostępny, dzięki temu każdy, komu zależy na ochronie środowiska, może używać go. To paliwo, które jest łatwopalne, jednak nie spala się zbyt szybko, dlatego pozwala na ogrzewanie domu. Ma niskie ilości zarówno wilgoci, jak i gęstości, dlatego umożliwia spalanie w intensywnych temperaturach.  W odróżnieniu od pozostałych rodzajów opałów: gazu, węgla, czy też oleju opałowego jest zdecydowanie tańszy. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy. Zaletą brykietu drzewnego jest również to, że jest łatwy do przenoszenia oraz przechowywania. Jego zużycie jest niewielkie. Jeśli dom jest ocieplony jego zużycie nie powinno przekroczyć 3 ton. Natomiast gdy nieruchomość jest energooszczędna, wtedy zużycie może wynieść tylko 2 tony. Osoby zainteresowane jego zakupem bez problemu znajdą odpowiednich przedstawicieli na rynku, którzy sprzedadzą produkt najwyższej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*