Jak zapewnić stabilność towaru podczas transportu?

Jak zapewnić stabilność towaru podczas transportu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewóz różnego rodzaju towarów bardzo często wymaga sporej wiedzy. Aby transport dojechał na miejsce przeznaczenia w całości, bez żadnych uszkodzeń lub zniszczeń, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie towaru. Co to w praktyce oznacza? Towar umiejscowiony na palecie, przyczepie lub naczepie, nie może się przesuwać, spadać, ani w żaden inny sposób powodować zagrożenia dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Myśląc o zabezpieczeniu towaru, myślimy o zapinkach drucianych, foliach, pudełkach. Czy są to wystarczające akcesoria, pozwalające na bezpieczne dowiezienie ładunku?

Przede wszystkim – bezpieczeństwo

Aby ładunek był stabilny, nie może zostać przekroczona DMS danej przyczepy. Należy również umiejętnie rozłożyć nacisk, który będzie oddziaływał na poszczególne osie pojazdu. Towar dojedzie na miejsce w stanie nienaruszonym, jeżeli zostanie odpowiednio zamocowany. Do tego celu mogą zostać wykorzystane pasy poprzeczne, mocujące, specjalne stojaki lub stelaże. Jednak samo przymocowanie towaru na przyczepę, to nie wszystko. Aby mieć całkowitą pewność, że wszystkie artykuły nie ulegną przypadkowym uszkodzeniom, warto o nie dodatkowo zadbać.

Zacznij od momentu pakowania towaru do pudełek. Wolne przestrzenie, które powstaną pomiędzy poszczególnymi przedmiotami, warto uzupełnić np. miękkim, piankowym wypełnieniem, które uniemożliwi przesuwanie się towaru. Następnie, należy dokładnie zabezpieczyć każdy karton. Do tego celu najlepiej nadaje się folia stretch w wersji białej lub czarnej, którą można zamówić na https://www.folie-stretch24.pl/folia-stretch-jumbo/1/full

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*