Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Jak wygląda montaż klimatyzacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na klimatyzację mechaniczną we własnym domu. Zapewnia ona bowiem optymalny komfort termiczny (zwłaszcza w okresie letnim i zimowym), pomaga utrzymywać wilgotność na właściwym poziomie i oczyszcza powietrze ze szkodliwych dla zdrowia bakterii, alergenów, grzybów czy pleśni. Najprostszym, a przede wszystkim w pełni legalnym rozwiązaniem jest powierzenie montażu tego typu systemu fachowcom. Specjalizuje się w tym m.in. firma: https://sgklima.pl/.

Kilka kroków do świeżego powietrza

Na wstępie należy podkreślić, że na skuteczność klimatyzacji w zakresie wydajności i jakości chłodzenia kluczowy wpływ ma prawidłowość instalacji całego układu (zgodnie z zaleceniami producenta). Z tego względu najlepiej wynająć do tego fachowców dysponujących odpowiednią wiedzą, narzędziami oraz uprawnieniami. Jak zatem wygląda idealny montaż?

Otóż w pierwszej kolejności należy wybrać konkretne miejsce na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, bo od tego będzie zależała efektywna dystrybucja powietrza we wnętrzach. Główny nawiew powinien zostać skierowany tam, gdzie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu (np. łóżko, biurko w gabinecie). Kolejne istotne kroki to:

  • przymocowanie jednostki wewnętrznej do ściany – koniecznie z uwzględnieniem minimum 20 centymetrowej odległości między urządzeniem a sufitem

– podłączenie instalacji freonowej i elektrycznej

– przytwierdzenie jednostki zewnętrznej na elewacji budynku lub balkonie – w znacznym oddaleniu od okien (hałas może być uciążliwy dla użytkowników lokalu)

– wykonanie próby szczelności i odpowietrzenie systemu

– napełnienie wentylacji czynnikiem chłodniczym

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*