Jak dobrać odpowiedni akumulator do swojego samochodu?

Jak dobrać odpowiedni akumulator do swojego samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup nowego akumulatora do pojazdu, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Dzięki temu montaż przebiegnie bezproblemowo, bateria będzie służyła odpowiednio, a nam udzieli się satysfakcja z wyboru. Dla osób, które nie interesują się motoryzacją może to być jednak spore wyzwanie.

Pojemność i prąd rozruchowy

Głównymi parametrami, które określają rodzaj akumulatora są: pojemność oraz prąd rozruchowy. Każda książka serwisowa pojazdu zawiera informację o parametrach baterii. Pojemność, która określona jest w Ah (amperogodzinach) mówi o zdolności akumulatora do magazynowania energii elektrycznej. Wybierana jest w odniesieniu do pojemności silnika oraz po ilości wyposażenia elektrycznego, jakim dysponuje samochód. Błędem jest myślenie, że im większy akumulator, tym bardziej sprawny.

Drugim czynnikiem wyboru powinien być prąd rozruchowy, którego wartość określana jest w A (amperach). Oznacza ona krótkotrwały, jednorazowy wydatek prądu, który bateria może wygenerować. To bardzo ważne w okresie zimowym, gdy pojazd potrzebuje więcej mocy do uruchomienia silnika. Ponadto każdy akumulator ma przyporządkowaną biegunowość plus i minus na każdą ze stron- prawą lub lewą stronę. W związku z tym warto sprawdzić, jaki układ jest dostępny w konkretnym modelu. Znając te zasady, można przystąpić do zakupów. Strona internetowa https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-krakow-n-100.html proponuje wybór akumulatorów o różnych parametrach, dzięki czemu każdy może znaleźć to, czego szuka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*