Jak w domu zaaranżować dogodną przestrzeń dla dziecka?

Jak w domu zaaranżować dogodną przestrzeń dla dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie domu, który będzie stylowy, funkcjonalny i komfortowy, a do tego spełni oczekiwania również najmłodszych domowników to często nie lada wyzwanie. Dlatego podpowiadamy jak zaaranżować przestrzeń, uwzględniając potrzeby dzieci.

Bezpieczeństwo

Priorytetem w każdym domu, którym są dzieci, szczególnie te najmłodsze jest bezpieczeństwo. Dlatego warto postawić na miękkie, tapicerowane meble, w tym pufy oraz takie, które nie mają niebezpiecznych elementów. Dobrym wyborem będą stoły okrągłe do jadalni, bez niebezpiecznych kantów, o które może uderzyć się biegający kilkulatek czy też stabilne krzesła. Unikajmy za to zbyt wielu przeszkleń lub niestabilnych mebli jak krzesła barowe i hokery czy lekkich konstrukcji, które mogą przewrócić się na dziecko.

Przestrzeń

Najmłodsi domownicy są zawsze pełni energii – biegają, tańczą i podskakują niemal bez końca. Dlatego dobrą strategią w aranżowaniu przestrzeni jest minimalizm. Im więcej wolnej przestrzeni pozostawimy w częściach wspólnych mieszkania lub domu tym lepiej. A jeśli zależy nam na stylowych meblach, to zdecydujmy się na takie, które nie zajmują dużo miejsca, jak choćby eleganckie konsole.

Pokój dziecka

Kluczowym pomieszczeniem, w całości urządzanym pod kątem dziecka, jest oczywiście jego pokój. To właśnie w nim musimy zadbać nie tylko o wspomniane bezpieczeństwo i przestrzeń do zabawy, ale też o pogodną kolorystykę i dziecięcy styl. Na szczęście kolekcje mebli dziecięcych i młodzieżowych są tak bogate, że można bez trudu dopasować motyw przewodni do preferencji dziecka. Warto jednak ograniczyć się do zakupu niezbędnych mebli jak fotele obrotowe dla dzieci, łóżka, biurka i szafy, a resztę aranżacji stworzyć za pomocą pasujących dekoracji i zabawek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*