Jak urządzić nowoczesny i funkcjonalny pokój nastolatka?

Jak urządzić nowoczesny i funkcjonalny pokój nastolatka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając pokój dla nastolatka, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że dorastający człowiek powinien się swobodnie czuć we własnej przestrzeni. Dlatego niezbędne jest przestrzeganie konkretnych zasad i wybieranie wszystkich elementów wyposażenia pod kątem zainteresowań naszej pociechy. Pokój musi nawiązywać do jej osobowości oraz stanowić doskonałe połączenie stylu z funkcjonalnością. Podstawą są wygodne meble przeznaczone do siedzenia, które kupimy w tym sklepie internetowym: https://pufy.pl/64-fotele-mlodziezowe

Ergonomiczne meble to kluczowy element wyposażenia 

Na etapie aranżacji pokoju dla dziecka powinniśmy pozwolić mu decydować o doborze zarówno mebli, jak i akcesoriów oraz dekoracji. Całość musi być bowiem spójna z jego gustem, a nie naszym. Rolą rodziców jest proponowanie mu takich produktów, które będą wystarczająco wygodne i funkcjonalne. Kluczowe znaczenie ma wydzielenie kilku stref o różnym przeznaczeniu. W kąciku do nauki warto umieścić biurko wyposażone w liczne szuflady i miejsce na komputer, komfortowy fotel z funkcją regulacji oparcia i wysokości, a także niewielki regał na książki i podręczniki.

Z kolei w strefie wypoczynkowej konieczne jest postawienie łóżka jednoosobowego z wygodnym materacem (najlepiej termoelastycznym), a obok niego szafki nocnej. W przypadku większego metrażu można też pomyśleć o małej sofie rozkładanej oraz specjalnych pufach z oparciem. Oprócz tego w pokoju niezbędna okaże się szafa na ubrania i sprzęt sportowy czy muzyczny – zalecany jest nowoczesny model z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi. Nie obejdzie się ponadto bez stylowych elementów dekoracyjnych, takich jak fototapeta na ścianie, plakaty muzyczne czy tablica magnetyczna lub korkowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*