Co należy zrobić, aby zapisać się na rehabilitację?

Co należy zrobić, aby zapisać się na rehabilitację?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja lecznicza należy do zbioru świadczeń gwarantowanych. Zabiegi wchodzące w jej zakres mogą być realizowane w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta, w ośrodku zdrowia lub na oddziale szpitalnym. Aby otrzymać pakiet tego rodzaju świadczeń z funduszu NFZ, wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Rehabilitacja – ważny element leczenia

Rehabilitacja Ursus NFZ oferuje zabiegi w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty poradni rehabilitacji leczniczej, ortopedii albo traumatologii. Takie skierowanie ważne jest przez 30 dni, czyli w tym okresie można wpisać się na listę pacjentów. Po dokonaniu formalności z danego skierowania można korzystać przez okres 12 miesięcy.

Przychodnia Ursus stosuje ten sam system, jaki obecny jest we wszystkich placówkach NFZ. Jeden cykl rehabilitacyjny trwa od 15 do 30 dni, z wyłączeniem sobót i niedziel. Pacjent otrzymuje 5 różnych zabiegów dziennie z zakresu m.in. kinezyterapii, fizykoterapii, laseroterapii, jak również skierowanie na masaże.
Poprawa stanu zdrowia pacjenta rehabilitacji leczniczej zwykle następuje po zakończeniu całej serii zabiegów.

Co więcej, bardzo często to pacjent wskazuje, który z nich najbardziej mu pomógł. Pomimo całej wiedzy na temat rehabilitacji leczniczej to pacjenci stają się najlepszym dowodem na ich skuteczność. Warto pamiętać, że każdemu z nich, na czas zabiegów, przysługuje zwolnienie lekarskie. Poradnie rehabilitacji pracują zwykle od godz. 8.00 rano do godzin popołudniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*