Jak stworzyć dziecku wygodny kącik do spania?

Jak stworzyć dziecku wygodny kącik do spania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Jest szczególnie istotny zwłaszcza dla dzieci, bowiem to czas, który sprzyja regeneracji i zachodzeniu procesów, które odpowiadają za prawidłowy rozwój i wzrost. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie maluchowi komfortowych warunków, w których smacznie prześpi całą noc. O czym pamiętać projektując kącik do spania?

Komfortowo o każdej porze dnia i nocy

Podstawowym elementem jest oczywiście łóżeczko dostosowane do wzrostu pociechy. Zadbajmy o to, by posiadało odpowiedni materac, który nie będzie ani zbyt twardy ani zbyt miękki i szereg właściwych zabezpieczeń. Szczebelki łóżeczka warto odgrodzić od dziecka przy pomocy miękkiej bariery złożonej z poduszek i specjalnych ochraniaczy. Dzięki nim unikniemy nieprzyjemnych wypadków i zadbamy o właściwy poziom bezpieczeństwa. Maluch nie włoży rączki między szczebelki ani nie uderzy o nie nóżką.

Ciepło i przyjemnie

Niezbędna jest także pościel. Wygodna poduszka i kołdra to obowiązkowe wyposażenie każdej dziecięcej sypialni, niezależnie od wieku potomstwa. Dla nieco starszych pociech odpowiednia będzie pościel dla dzieci 140×200. Jeśli w naszym domu mieszkają alergicy, sięgnijmy po tę z wypełnieniem syntetycznym. Warto podkreślić, że obecnie asortyment branży tekstylnej jest na tyle różnorodny, że bez trudu dopasujemy produkt do naszych potrzeb. Co więcej, wiele pościeli posiada atrakcyjne wzornictwo nawiązujące do lubianych przez maluchów bajek czy filmów. Takie rozwiązanie z pewnością sprawi, że sen będzie jeszcze bardziej przyjemny a w pokoju zapanuje niezwykła atmosfera!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*