Jak przechowywać ręczniki w łazience?

Jak przechowywać ręczniki w łazience?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja łazienki wymaga dobrego doboru płytek, urządzeń sanitarnych czy armatury. Jednak kolorytu dodają akcesoria, ułatwiające przechowywanie przedmiotów codziennego użytku, w tym ręczników. Na początku należy określić ilość i rozmiar ręczników. Przeważnie są one dość grube, o trzech różnych rozmiarach. Dzielą się one na ręczniki kąpielowe, uniwersalne i ręczniki do rąk. Należy wziąć pod uwagę wszystkich domowników i potencjalnych gości a tkanina nie powinna stykać się z innymi.

Sposoby przechowywania

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest uchwyt łazienkowy na ręczniki. Mogą one przybierać różne formy, przeważnie listew. W tym przypadku można całkowicie rozłączyć ręcznik, przez co szybciej schnie i zachowuje świeżość. To rozwiązanie jest najczęściej spotykane w dużych łazienkach, gdzie przebywa niewiele osób. Taki uchwyt zajmuje jednak dużo miejsca.

Nie należy zapominać o wieszaku na ręczniki. Są to przeważnie haczyki, dzięki którym przechowywać można wiele ręczników a zagospodarowana na nie powierzchnia jest bardzo mała. Z tego powodu najczęściej spotyka się je w niewielkich łazienkach. Przytwierdza się je na wkręcanych kołkach lub można je przylepić do ściany, przez co unika się wiercenia w płytkach. Takie rozwiązanie wymaga dobrej wentylacji pomieszczenia, ponieważ luźno zwisające tkaniny potrzebują dużo czasu na wyschnięcie.

Aby skutecznie przechować świeże zapasowe ręczniki, należy zagospodarować na nie zamykaną szafkę. Powinna być dobrze wentylowana. Spowoduje to ograniczenie zawilgacania tkanin oraz pozwoli odprowadzać nadmiar wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*