Jak najlepiej dbać o skórę?

Jak najlepiej dbać o skórę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twoja skóra to największy organ w Twoim ciele. Dlatego tak ważne jest, aby o nią dbać. Oznacza to, że musisz wiedzieć, co na nią nakładasz i jak o nią dbać.

Rutyna to podstawa

Najlepszym sposobem na zadbanie o skórę jest zastosowanie dobrej rutyny pielęgnacyjnej. Obejmuje ona oczyszczanie, nawilżanie, ochronę i leczenie skóry.

Oto kilka wskazówek, jak zacząć

– Oczyszczaj dwa razy dziennie z delikatnym środkiem czyszczącym. Oczyszczanie usuwa brud, olej, makijaż i bakterie z twarzy. Twarz powinna być czysta przed nałożeniem jakichkolwiek innych produktów.

– Raz lub dwa razy w tygodniu stosuj środek złuszczający, aby usunąć martwe komórki skóry, które mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania zaskórników i plam.

– Nawilżaj skórę po oczyszczeniu, stosując bezolejowy krem nawilżający do skóry tłustej lub zawierający kwas salicylowy do skóry trądzikowej; oba te produkty pomagają kontrolować produkcję oleju i nadmierne błyszczenie się skóry, zapobiegając jednocześnie wysuszeniu, które prowadzi do powstawania zmarszczek. W przypadku skóry suchej stosuj bogate kremy lub żele zawierające kwas hialuronowy.

– Chroń przed promieniowaniem.

Jeśli chcesz zadbać o skórę u profesjonalistów, to koniecznie sprawdź stronę: https://proderma-clinique.pl/vivace.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*