Jak karmić domowe zwierzaki?

Jak karmić domowe zwierzaki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwierzęta pozwalają wprowadzić do domu czy mieszkania przyjazną i przyjemną atmosferę. Właściciele często mają jednak problem z kwestiami karmienia, zastanawiając się, co będzie najlepsze dla ich pupili.

Odpowiednie zbilansowanie

Najważniejsze jest to, że zwierzakom trzeba zapewnić w posiłkach odpowiednią dawkę wartości odżywczych i składników potrzebnych do ich rozwoju, a także kondycji ich skóry oraz sierści czy futra. Część osób myśli nad własnoręcznym przygotowywaniem pokarmu, co jest oczywiście możliwe, lecz w praktyce będzie dość trudne do zrealizowania. Pomijając kwestię czasochłonności, mimo wszystko większość z nas posiada dość ograniczoną wiedzę na temat potrzeb żywieniowych zwierząt, więc mimo najlepszych chęci możemy mieć problem z dobraniem dla nich odpowiedniej diety. Tymczasem na przykład karma dla królika miniaturki będzie posiadała odpowiednie proporcje poszczególnych komponentów, co pozwoli na utrzymanie go w dobrej kondycji. Z tego względu preferuje się zwykle gotowe pożywienie dostępne w sklepach – zarówno pod względem wygody, jak i dobra swojego pupila.

Czworonogi

Szczególnie wymagające są kwestie karmienia psów i kotów, które są z reguły bardziej aktywne i większe od innych gatunków domowych. Co do zasady powinny mieć one stały dostęp do karmy suchej oraz wody, natomiast o określonych porach dnia należy im podawać również karmę mokrą. Wiele zależy tutaj od indywidualnych potrzeb – jeżeli dany zwierzak wychodzi też do ogrodu, a co za tym idzie, jest bardziej aktywny, to jego zapotrzebowanie będzie większe. Należy pamiętać również o wybieraniu produktów od sprawdzonych producentów, jak choćby moonlight dinner dla kota, by mieć całkowitą pewność odnośnie jakości tego typu pokarmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*