Jak efektywnie zwiększyć objętość włosów?

Jak efektywnie zwiększyć objętość włosów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grube oraz gęste włosy to marzenie zdecydowanej większości kobiet. Wiele z nich posiada bowiem włosy cienkie i przyklapnięte, które nie wyglądają zbyt estetycznie i sprawiają, że ich właścicielka ma ochotę zapaść się pod ziemię. Istnieje kilka skutecznych sposobów na zwiększenie objętości włosów – większość z nich opiera się na stosowaniu odpowiednich kosmetyków i domowych zabiegów pielęgnacyjnych, natomiast jeden polega na ich przedłużaniu za pomocą specjalnej metody tape in. Zostaną one pokrótce scharakteryzowane w niniejszym artykule.

Kosmetyki i odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne to gwarancja sukcesu

Jeśli mamy cienkie włosy, powinnyśmy w pierwszej kolejności sięgnąć po szampony i odżywki mające w swoim składzie proteiny lnu oraz nasycone aminokwasami wyciągi z sosny karłowatej. Oprócz odpowiednich specyfików należy również stosować domowe zabiegi – tzw. wcierki (najlepiej z miodu i cebuli) oraz olejowanie (z użyciem oliwy z oliwek i olejów: migdałowego, pomarańczowego i z pestek winogron).

Pozwolą one dokładnie oczyścić skórę głowy i wzmocnić cebulki. Po nałożeniu składników trzeba je koniecznie potrzymać na włosach przez kilkanaście minut i spłukać za pomocą ciepłej wody oraz szamponu.

Kolejnym skutecznym sposobem jest laminowanie przy pomocy żelatyny, wody oraz olejów odżywczych, ewentualnie dobrej odżywki. Zabieg ten skutkuje zamknięciem łusek włosów, zwiększeniem ich objętości, nadaniem połysku, odżywieniem i wzmocnieniem struktury. Ostatnią skuteczną metodą jest przedłużanie włosów z wykorzystaniem peruk naturalnych, np. takich jak te: http://tukkahouse.com/peruki/peruki-naturalne/.

W ostatnich kilku latach szczególnie popularna jest metoda tape in, polegająca na przyklejaniu do pasm specjalnych taśm silikonowych z naturalnymi włosami pochodzącymi od kobiet z Europy Wschodniej. Owe taśmy występują pod nazwą kanapki słowiańskie i mogą się trzymać nawet do 10 tygodni od momentu zabiegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*