O czym należy pamiętać przy przeprowadzce do Holandii?

O czym należy pamiętać przy przeprowadzce do Holandii?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holandia to piękny kraj i ma wiele do zaoferowania. Ale to nie to samo, co życie w twoim rodzinnym kraju, więc są pewne rzeczy, do których musisz się przyzwyczaić, przenosząc się tutaj. Poniżej wymieniliśmy niektóre z najważniejszych rzeczy.

Gdzie mieszkać?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest to, gdzie chcesz mieszkać w Holandii. Istnieje wiele różnych opcji mieszkaniowych w kraju, niezależnie od tego, czy szukasz mieszkania w Amsterdamie, czy domu nad kanałem w Utrechcie. Holandia ma bardzo wysoką gęstość zaludnienia, więc przekonasz się, że większość miast jest dość kompaktowa. Amsterdam jest oczywistym wyborem dla tych, którzy szukają miejskiego stylu życia, ale jest też wiele innych opcji.

Różnice kulturowe

Kultura holenderska różni się od tego, do czego jesteś przyzwyczajony. Holendrzy są znani z bycia bezpośrednimi, uczciwymi i otwartymi, ale także z bycia zimnymi i nieprzyjaznymi czasami. Ważne jest, abyś starał się nie brać tego do siebie; to po prostu ich sposób. Holendrzy są również bardzo nieformalni w swoim stylu komunikacji – nie mówią „dzień dobry”, „do widzenia” lub „proszę” bardzo często, co może być mylące na początku!

Jak się tam dostać?

Kiedy już wiesz, gdzie chcesz mieszkać, czas pomyśleć o tym, jak zamierzasz się tam dostać. Najprostszym sposobem jest pociąg lub autobus; holenderska sieć kolejowa obejmuje większość kraju i ułatwia ludziom podróżowanie między miastami i miasteczkami. Kolejnym sposobem mogą być busy do Holandii Pomorskie jest województwem, z którego odjeżdża wiele takich busów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*