Jak dbać o włosy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, twoje włosy są jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają o tobie. Ważne jest również, aby utrzymać go zdrowy i dobrze wyglądający, więc oto kilka wskazówek, jak dbać o swoje włosy.

Szampon i odżywka

Najważniejszą rzeczą jest regularne stosowanie szamponu i odżywki. Używaj ich za każdym razem, gdy myjesz włosy, ponieważ pomogą one zwiększyć połysk włosów i sprawią, że będą wyglądać zdrowiej. Jeśli masz bardzo suche włosy, to powinnaś używać szamponu i odżywki nawilżającej. Jeśli Twoja skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się, wybierz ten z formułą klarującą.

Szczotkuj włosy

Szczotkowanie pomaga rozprowadzić naturalne oleje od nasady włosów przez długość każdego pasma, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowiej. Szczotkowanie pomaga również zapobiegać plątaniu się włosów i tworzeniu się kołtunów w ciągu dnia poprzez rozprowadzanie naturalnych olejków wzdłuż pasm, zamiast pozwalać im gromadzić się w jednym miejscu. Poświęć trochę czasu każdego ranka lub wieczora na rozczesanie wszystkich splątanych włosów przed układaniem, a także po umyciu włosów, aby uniknąć późniejszego tworzenia się węzłów w ciągu dnia!

Myj włosy zimną, a nie gorącą wodą

Gorąca woda otwiera pory skóry głowy i czyni je bardziej podatnymi na infekcje bakteryjne; zimna woda zamyka je ponownie, aby bakterie nie mogły łatwo przedostać się przez nie do krwiobiegu. Zimna woda zamyka również mieszki włosowe (maleńkie otwory, z których wyrastają poszczególne pasma włosów), co zmniejsza elektryczność statyczną (która jest przyczyną wypadania włosów).

Jeśli chcesz zmienić swoją obecną fryzurę, to sprawdź witrynę internetową: https://czesanka.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*