Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moment, w którym dziecko opuszcza żłobek lub po prostu gotowe jest podjąć edukację przedszkolną, to bardzo ważna chwila zarówno w życiu malucha, jak i jego rodziców. Nic zatem dziwnego, że wszystkim troskliwym opiekunom zależy na tym, by dziecko trafiło pod odpowiednią opiekę. W zestawieniu placówek publicznych i prywatnych, wybór często pada na te drugie – dlaczego tak się dzieje i czy faktycznie warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

Główne czynniki wpływające na popularność przedszkoli prywatnych

Najczęściej do przedszkola prywatnego zapisywane są dzieci, które z różnych względów nie zostały zakwalifikowane do placówki publicznej, ale nie zawsze. Przedszkole prywatne oferuje często dzieciom dużo ciekawszy plan dnia oraz rozkład zajęć dodatkowych niż placówki publiczne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, dzieci również realizują zajęcia w dużo mniejszych grupach, dzięki czemu wychowawcy mają szansę nie tylko lepiej je poznać, ale też na bieżąco reagować na wszystkie ewentualne problemy.

Jeśli decydujemy się na zapisanie dziecka do placówki prywatnej, bardzo ważnym jest, by dowiedzieć się, kiedy zostaje uruchomiona rekrutacja do niepublicznego przedszkola. Ponieważ liczba miejsc jest zwykle niewielka, dostanie się do niego może być utrudnione. Nic jednak dziwnego, że prywatne przedszkola cieszą się takim zainteresowaniem – bardzo często zlokalizowane są one w centrach miast, blisko miejsc pracy rodziców, co ułatwia codzienną organizację odwożenia i odbierania malucha z placówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*