Headhunting – na czym polega?

Headhunting – na czym polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Headhunting to proces rekrutacji kandydatów na różne stanowiska w firmie. Aby to zrobić, headhunter musi mieć ogromną sieć kontaktów i znać daną dziedzinę na tyle dobrze, aby znaleźć odpowiedniego kandydata.

Głównym celem headhuntingu jest znalezienie kandydatów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i prawdopodobnie przyjmą oferty pracy od firmy klienta. Aby to zrobić, headhunter łódź potrzebuje informacji zarówno o kandydatach, jak i o klientach.

Czym zajmują się headhunterzy?

Headhunterów można podzielić na dwie grupy: rekruterów wewnętrznych i rekruterów zewnętrznych. Rekruterzy wewnętrzni pracują w ramach jednej firmy, natomiast rekruterzy zewnętrzni nie są zatrudnieni w danej firmie.

Oprócz wyszukiwania kandydatów, headhunterzy przeprowadzają z nimi rozmowy kwalifikacyjne lub doradzają, jak powinny przebiegać rozmowy. Przygotowują również opisy stanowisk pracy i ogłaszają wakaty w różnych serwisach lub na stronach internetowych. Headhunterzy mogą również negocjować wynagrodzenia i świadczenia dla kandydatów lub przygotować dla nich umowę.

Z jakich narzędzi korzystają headhunterzy?

Aby dowiedzieć się o potencjalnych kandydatach, headhunterzy zazwyczaj korzystają z platform takich jak LinkedIn lub specjalistycznych serwisów internetowych. Wykorzystują również swoje sieci osobiste oraz narzędzia mediów społecznościowych (Twitter, Facebook).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*