Filtry przemysłowe – do instalacji wymagających 

Filtry przemysłowe – do instalacji wymagających 
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry przemysłowe warto kupować po dokładnym zapoznaniu się z oferowanymi produktami. Ponieważ będą obsługiwać instalacje szczególnie wymagające, warto wybrać filtry wytrzymałe oraz skuteczne w pochłanianiu różnych grup zanieczyszczeń. 

Filtry w układach przemysłowych – do różnych zanieczyszczeń 

Filtracja polega na pochłanianiu składników obcych obecnych w powietrzu, poprzez przepuszczenie nawiewu przez tkaninę porowatą. Filtracja może pod tym względem dzielić się na oczyszczającą oraz rozdzielającą. Pierwsza polega na oczyszczeniu powietrza z fazy stałej poniżej 0,1%, druga – na oczyszczeniu zawiesiny o stężeniu powyżej 1%. 

Filtracja przemysłowa może wykorzystywać różne typy filtrów – powietrza, cieczy i separatory frakcji. Polecamy zaopatrywać się w niej w sklepie: https://www.filterpoz.pl/o-filtracji/przemyslowe/. Filtry warto też dobierać pod kątem ich przeznaczenia do pracy w określonym środowisku przemysłowym. Znajdziesz filtry dedykowane do zakładów zajmujących się obróbką drewna, zakładów lakierniczych, zakładów przetwarzających metale. 

Wybierając filtry, warto sięgać po te odznaczające się niezbyt skomplikowaną budową oraz łatwym montażem. Popularnym wyborem są filtry kieszeniowe, które oferują dostęp do większej powierzchni filtrującej. Dzięki temu lepiej radzą sobie z pochłanianiem szczególnie szkodliwych zanieczyszczeń. 

Warto też wybierać produkty o podwyższonej klasie oczyszczania M lub F, oferujące wysoki poziom zabezpieczenia przed drobnoustrojami, bakteriami, zarodnikami grzybów, pyłkami oraz innymi grupami zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*