Dobra wentylacja w mieszkaniu – o czym pamiętać

Dobra wentylacja w mieszkaniu – o czym pamiętać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposobów na dobrą wentylację powietrza w mieszkaniu jest wiele, szczególnie tych domowych takich jak powstrzymywanie rozwoju pleśni, wilgoci czy likwidacja szkód powstałych przez wilgoć. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że za wszystkie z tych wymienionych rzeczy odpowiada odpowiednio dobrana i zainstalowana wentylacja mechaniczna w mieszkaniu.

Dlaczego wybrać ten rodzaj wentylacji?

Wentylacja mechaniczna jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko generuje ona niskie koszty instalacji, ale dodatkowo zapewnia odpowiedni przepływ powietrza niezależnie od pogody, którą mamy na zewnątrz. Dobra wentylacja w mieszkaniu zapewnia nam komfort jego użytkowania, a także świeże powietrze, dlatego właśnie warto zdecydować się na zainstalowanie wentylacji mechanicznej. Instalując ją możemy wyprowadzić kanał na zewnątrz budynku lub poprzez zrobienie otworu w ścianie podłączyć się do już istniejącej instalacji. Pamiętajmy jednak, że na wykonanie pierwszego sposobu musimy uzyskać odpowiednią zgodę, natomiast zastosowanie drugiego przypadku w dużych blokach mieszkalnych jest zakazane.

Bardzo ważną rolę przy zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza spełnia wybór i budowa odpowiedniego wymiennika ciepła. Będzie on odpowiedzialny za chłodzenie latem i ogrzewanie zimą powietrza dostającego się do naszego domu. Stanowi on genialne uzupełnienie wentylacji mechanicznej, dlatego przy jej instalacji weźmy pod uwagę także budowę wymiennika ciepła. Dzięki zainstalowaniu tych dwóch rzeczy ograniczymy rozwój wilgoci, bakterii i grzybów do absolutnego minimum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*