Czym się kierować przy wyborze lamp ogrodowych?

Czym się kierować przy wyborze lamp ogrodowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając lampy ogrodowe, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów w ogrodzie. Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę, ale także dodaje ciepła i komfortu.

Istnieje wiele opcji dostępnych dla oświetlenia zewnętrznego. Obejmują one od lamp zasilanych energią słoneczną do wysokiej klasy lampionów designerskich. Podczas gdy te światła mają swoje miejsce w ogrodzie, są pewne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej lampy dla swoich potrzeb.

Oto kilka czynników, które należy rozważyć przy wyborze lamp ogrodowych:

Styl oświetlenia

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze lamp ogrodowych, jest styl oświetlenia, który chcesz. Zdecyduj, czy chcesz mieć subtelny czy dramatyczny efekt w swoim ogrodzie i wybierz lampy, które pasują do Twojego stylu.

Należy również zwrócić uwagę na kolor światła emitowanego przez każdą lampę. Niektórzy ludzie wolą ciepły blask, podczas gdy inni wolą ostrzejsze białe światło. Rodzaj żarówek zastosowanych w każdej z lamp będzie miał na to wpływ, dlatego przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, jakie żarówki są dołączone do każdego zestawu.

Jasność

Kolejną ważną kwestią przy wyborze lamp ogrodowych jest jasność. Dostępnych jest wiele różnych źródeł światła, w tym lampy halogenowe i LED. Lampy halogenowe wytwarzają jasne, białe światło, ale mogą również stać się bardzo gorące i szybko się spalić, jeśli pozostawione na zbyt długo lub jeśli są narażone na działanie wody deszczowej. Lampy LED wytwarzają łagodniejsze żółto-białe światło, które jest bardziej energooszczędne i trwa dłużej niż lampy halogenowe. Jednak nie można ich używać w zimnych warunkach pogodowych, ponieważ do prawidłowego funkcjonowania wymagają temperatury powyżej 0 stopni Celsjusza.

Kształt lampy ogrodowej

Kształt lampy ogrodowej może wpłynąć na to, jak wygląda ona w Twoim ogrodzie. Istnieje wiele różnych dostępnych stylów, w tym klasyczne lampy stołowe, lampy podłogowe i lampy wiszące. Każdy typ oferuje różne korzyści i wady w zależności od potrzeb. 

Jeżeli nadal nie wiesz jaką lampę ogrodową wybrać, to warto zapoznać się z asortymentem sklepu online https://novalamp.pl/lampy-ogrodowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*