Czym się kierować przy wyborze butów dla dzieci?

Czym się kierować przy wyborze butów dla dzieci?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich butów dla dziecka jest niezwykle ważną kwestią dla każdego rodzica, a dbałość o jego komfort i prawidłowy rozwój malucha jest sprawą priorytetową. Sklepy oferują różnorodne rodzaje, fasony i kolorystykę bucików dziecięcych. Jak wybrać te najodpowiedniejsze?

Ważne zasady doboru obuwia dla dzieci

Buciki dziecięce powinny być przede wszystkim stabilne, ważne by ich podeszwa nie była śliska, a cholewka utrzymywała kostkę w odpowiedniej pozycji. Jest to szczególnie jest to ważne, gdy chodzi o jedne z pierwszych butów, kiedy maluch dopiero zaczyna chodzić. Dodatkowym atutem są odpowiednio zapięte rzepy lub zawiązane sznurowadła, pozwalające dopasować bucik do stopy. Dla starszych pociech, chodzących do szkoły świetnym rozwiązaniem są sznurówki gumki, które idealnie dopasowują się do kształtu stopy, a co najważniejsze nie rozwiązują się i nie trzeba ich poprawiać w trakcie chodzenia. Inną niezwykle ważną kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Nie można kupić za małych bucików, ani większych na zapas, ponieważ może to doprowadzić do deformacji stopy.

Materiał i atesty

Nie bez znaczenia jest materiał z jakiego wykonano obuwie dla dzieci. To, noszone w cieplejsze dni powinno być przewiewne, zapewniać odprowadzanie potu na zewnątrz. Natomiast w okresie  jesienno – zimowym warto zadbać o to, by buty nie przemakały, ale jednocześnie były lekkie. Jednym z najlepszych materiałów jest naturalna skóra, zapewniająca komfort i odpowiednie dopasowanie. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na atesty, jakie posiadają buty dziecięce. Dają one gwarancję, że podczas produkcji dołożono wszelkich starań o odpowiednie wyprofilowanie podeszwy, najwyższą jakość materiałów, a także przetestowano je w różnorodnych warunkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*