Czym charakteryzuje się transport drobnicowy?

Czym charakteryzuje się transport drobnicowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport drobnicy to przemieszczanie towarów, które nie znajdują się na paletach. Przemieszczanie ładunków drobnicowych może odbywać się drogą lotniczą, morską lub lądową. Przesyłki drobnicowe są zazwyczaj nieskonteneryzowane, więc nie mieszczą się w standardowym kontenerze i muszą być pakowane w większe pojemniki lub skrzynie przy użyciu specjalnego sprzętu do obsługi.

Transport ładunków drobnicowych jest powszechnie znany jako spedycja drobnicowa. Transport drobnicowy polega na przemieszczaniu towarów, które nie są pakowane w standardowe kontenery, lecz raczej pakowane są luzem w ładowni statku.

Przewoźnicy specjalizują się w transporcie dużych ilości nieskonteneryzowanej drobnicy, takiej jak:

Meble

Meble to popularny rodzaj ładunku drobnicowego. Mogą być nieporęczne, ciężkie i trudne do przenoszenia, dlatego często są przewożone przez wyspecjalizowanych przewoźników zajmujących się przewozami mniejszymi niż ciężarowe.

Materiały budowlane

Transport drobnicowy służy do przewozu materiałów budowlanych i innych dużych, nieopakowanych towarów. Przesyłki te mogą być ładowane na statek za pomocą wózka widłowego, dźwigu lub ciężarówki.

Rudy i minerały

Ruda żelaza i węgiel są największymi towarami wysyłanymi przez spedycję drobnicową. Transport tych materiałów jest powszechnie znany jako spedycja ładunków masowych.

Surowce

Przemieszczanie surowców jest częstą formą spedycji drobnicowej. Surowce są często transportowane luzem, więc nie mieszczą się w standardowych kontenerach. Transport surowców jest powszechnie znany jako spedycja ładunków masowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*