Jak w łatwy sposób oczyścić zbiornik wodny?

Różnego rodzaju zbiorniki wodne powinny być regularnie napowietrzane. Dzięki temu mogą one zachować czystość i bezpieczeństwo. W stawach, gdzie nie ma wystarczającej ilości tlenu, często gromadzą się glony, obumiera roślinność oraz ryby. Woda gromadzi w sobie wówczas niebezpieczne substancje, takie jak fosfor, czy siarkowodór, a na dnie zbiornika powstaje gruba warstwa mułu. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w dyfuzory rurowe. Te wydajne urządzenia dostarczają tlenu, który jest niezbędny dla zachowania czystości w akwenie wodnym.

Dlaczego obecność tlenu w wodzie jest ważna?

Zbiorniki, stawy, czy oczka wodne potrzebują stałego dostępu do powietrza. Jest on co prawda dostarczany z atmosfery oraz roślin, ale w niewystarczających ilościach. Dlatego też wiele akwenów ma na swojej powierzchni rozległe glony. W takich miejscach kąpiel może okazać się niebezpieczna dla zdrowia.

Montaż dyfuzorów jest idealnym rozwiązaniem problemu niedoboru tlenu w wodzie. Urządzenie dostarcza tego niezbędnego pierwiastka w sposób przerywany. Można dzięki temu regulować naturalne procesy zachodzące w zbiorniku. Dyfuzory są też wykorzystywane, np. w oczyszczalniach ścieków, czy stacjach uzdatniania. Poprawiają zatem jakość wody w każdym otwartym akwenie. Zapobiegają również powstawaniu przyduchy, zarówno podczas letnich upałów, jak i w czasie zimy, gdy zbiornik zamarza. Dyfuzory są chętnie wybierane również ze względu na łatwość montażu. Są to urządzenia pracujące bezawaryjnie. Nie ulegają również korozji i nie wymagają częstych serwisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × cztery =