Co ubrać na wesele, będąc świadkową?

Co ubrać na wesele, będąc świadkową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świadkowa to znacząca rola podczas ślubu i wesela, jednak oprócz powagi funkcji, jaką pełni musi przede wszystkim doskonale się prezentować. Występuje tuż obok panny młodej, na pierwszej linii, więc jej wizerunek pełni tutaj nadrzędne znaczenie. Przygotowania przedślubne trwają zatem nie tylko u przyszłej małżonki, ale też jej świadkowej.

Zanim dojdzie do tego wspaniałego dnia, obie panie zaprzątnięte są wieloma sprawami- wśród których- niebagatelną sprawą jest ubiór. O ile w przypadku pani młodej wiadomo, że powinna to być biała suknia, o tyle u drugiej z pań – nie ma już takich wytycznych. Co ubrać na wesele, będąc świadkową? Oto jest pytanie.

Kilka prostych zasad

Wybierając strój na wesele, warto pamiętać o podstawowej zasadzie, która dotyczy wszystkich gości,nie tylko świadkowej. Najważniejszą kobietą w tym dniu jest panna młoda, więc pozostałe panie uczestniczące w uroczystości nie powinny przysłaniać uroku młodej. Oznacza to po prostu, że suknie zaproszonych kobiet nie mogą być krzykliwe, nadmiernie eksponujące ciało lub w jakikolwiek inny sposób, zwracające na siebie uwagę. Ta zasada jeszcze mocniej potęguje się w przypadku świadkowej, która znajduje się w bezpośrednim towarzystwie panny młodej.

Zatem suknia powinna być elegancka, ale skromna. Raczej w stonowanych kolorach lub z delikatnymi wzorami. Oczywiście długość dopasowana do wymogów sytuacji społecznej, jaką jest wesele, jednocześnie nieutrudniająca dalszej zabawy. Do tego eleganckie szpilki pasujące do całości i biżuteria. Z wieloma ciekawymi modelami można zapoznać się na https://stili.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*