Bezpieczny wynajem domu – o czym pamiętać?

Bezpieczny wynajem domu – o czym pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób interesuje się wynajmem domów zamiast mieszkań. Osoby, które kiedyś szukałyby tylko mieszkań, dziś mogą zdecydować się na dom z kilkoma pomieszczeniami, garażem lub miejscem postojowym na działce i kawałkiem ogródka. To atrakcyjna alternatywa, która przyciąga zarówno młode rodziny, jak i grupy znajomych, np. studentów. Jak szukać dobrych ofert i o czym pamiętać, wynajmując dom? 

Zwróć uwagę na te cechy domu 

Choć głównym parametrem, na który zwracają uwagę wynajmujący, jest cena lokum, to jednak nie warto poprzestawać na porównywaniu samych cen lokali. W przypadku domów do wynajęcia warto sprawdzić, jaki jest ich stan techniczny, ponieważ może on w dużym stopniu wpływać na komfort mieszkania w takim miejscu. Na rynku są zarówno nowe domy, jak i stare budynki z niewydolnym ogrzewaniem, albo z problemami z kanalizacją. To z kolei może oznaczać konieczność ponoszenia różnych dodatkowych wydatków podczas okresu wynajmu. 

Jak znaleźć bezpieczne i pewne oferty wynajmu domu? 

Aby uniknąć niemiłych rozczarowań, warto zwrócić się o pomoc do firmy, która pomaga wynajmującym. Organizowany przez biuro nieruchomości Poznań wynajem domów obejmuje tylko sprawdzone i starannie wyselekcjonowane oferty. Ich przewagą nad innymi ogłoszeniami z rynku nieruchomości jest dokładny opis stanu technicznego domu. Biuro pomaga też  w szybkim dopełnieniu formalności, dzięki czemu na głowie wynajmujących jest już tylko przeprowadzka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*