Akcesoria do ekspresów ciśnieniowych

Akcesoria do ekspresów ciśnieniowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekspresy do kawy już od dawna nie są zaliczane do sprzętów ekskluzywnych, na które mogą sobie pozwolić wyłącznie lokale gastronomiczne czy kawiarnie. Współcześnie bowiem stały się normą również w gospodarstwach domowych, gdzie służą do przygotowywania pysznej, aromatycznej kawy. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza modele ciśnieniowe, charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością i krótkim czasem parzenia. Posiadając takie urządzenie warto zaopatrzyć się w różne przydatne akcesoria – doskonałym przykładem jest choćby filtr F088, gwarantujący czystą wodę (kompatybilny z popularnym ekspresem Krups Claris).

Filtry, odkamieniacze i inne pożyteczne elementy

Głównymi akcesoriami przeznaczonymi do nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych są rozmaite filtry, działające na bardzo podobnej zasadzie jak klasyczne filtry montowane w plastikowych dzbankach. Ich zadaniem jest bowiem usuwanie z wody kranowej wszelkich niepożądanych substancji, takich jak chlor, rdza czy żelazo. Dzięki temu mamy zapewniony przyjemny aromat i smak przygotowanej kawy. Przy zakupie takiego elementu należy się zawsze kierować modelem posiadanego ekspresu.

Inne niezwykle wartościowe akcesoria to odkamieniacze, czyli specjalne środki chemiczne służące do eliminowania nieestetycznych osadów ze sprzętu (kompleksowa pielęgnacja i konserwacja). Występują one najczęściej w postaci tabletek oraz płynów. Jeśli na przykład jesteśmy właścicielami ekspresu marki Nivona, to powinniśmy koniecznie zakupić odkamieniacz NIRK 703. Pozostałe przydatne gadżety to m.in. ściereczki z mikrofibry, dzbanki do spieniania mleka, szklanki termiczne do espresso, szczoteczki do czyszczenia, stojaki na kapsułki i miarki do precyzyjnego odmierzania ilości kawy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*