Zakup opału w hurcie – czy warto?

Zakup opału w hurcie – czy warto?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opał możemy kupić na kilka różnych sposobów. W przypadku większych ilości zazwyczaj decydujemy się na skorzystanie z usług składu węglowego. Można tam dokonać zamówienia na miejscu lub też z dostawą do domu. Osoby kupujące mniejsze ilości chętniej korzystają natomiast z zakupu opału w workach, który sprzedawany jest głownie przez marketu budowlane, ale również niektóre składy. Tu również możliwy jest dowóz do domu lub odbiór osobisty. Jest jednak jeszcze jeden sposób, czyli skorzystanie z usług hurtowni. Czy warto i kiedy to się najbardziej opłaca? 

Porównanie opłacalności

Sprzedaż hurtowa pozwala na zakup po o wiele mniejszych kwotach, jednak konieczne jest zamówienie większej ilości opału. Na przykład ekogroszek w hurcie może kosztować nawet o 20-30% mniej niż na składach, a różnica pomiędzy ceną opału workowanego ze sklepów budowlanych bywa jeszcze bardziej zauważalna. Jeżeli kupujemy kilka ton, które ma wystarczyć na całą zimę, zaoszczędzimy nawet do kilkuset złotych, a to już istotna kwota.

Gdzie szukać hurtowni?

Gdy jesteśmy zdecydowani, warto sprawdzić gdzie w naszej okolicy odbywa się sprzedaż hurtowa. W tym celu możemy sprawdzić lokalne ogłoszenia w prasie, ale obecnie najszybciej wyszukamy hurtownie w Internecie. Z ich ofertą będziemy mogli wygodnie zapoznać się na stronach online, na przykład na https://www.sambudrol.pl/pellet-hurt/ można sprawdzić ceny pelletu. Następnie powinniśmy wykonać telefon i przedstawić swoją ofertę zakupu. Warto sprawdzić warunki różnych podmiotów, tak by wybrać najlepszą możliwą cenę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*