Wycena lokalu – kiedy może okazać się niezbędna?

Wycena lokalu – kiedy może okazać się niezbędna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż lokalu czy zaciągniecie kredytu hipotecznego na jego wykończenie, może wiązać się z przygotowaniem odpowiedniej wyceny. Niestety nie możemy wykonać jej we własnym zakresie. Do sporządzenia takiego dokumentu należy zatrudnić specjalistę, który przygotuje odpowiednią dokumentację. Zadania takie wykonuje rzeczoznawca – kim jest i na jakiej podstawie dokonuje swoich wycen?

Wycena pozwoli oszacować wartość nieruchomości

Biorąc kredyt hipoteczny na wykończenie danego lokalu, jesteśmy zmuszeni do przedstawienia wyceny rzeczoznawcy. Jest on specjalistą, który ma uprawnienia do przygotowywania takich dokumentów. Jak wygląda jego praca na konkretnej nieruchomości? Rzeczoznawca podczas odwiedzin lokalu musi starannie go obejrzeć. Przy okazji przygotowuje on dokładną dokumentacją fotograficzną, która umożliwia pracownikom weryfikującym nasz wniosek na ocenę lokalu. Po wizji lokalnej pozostaje przygotowanie wyceny danej nieruchomości.

Rzeczoznawca przygotowuje ją podstawie średnich cen podobnych lokali sprzedawanych ostatnio w naszej okolicy, stanu budynku i warunków dojazdu. Wszystko to ma ostateczny wpływ na wycenę. Jest ona przygotowywana nie tylko w sytuacji, gdy jesteśmy zainteresowani kredytem hipotecznym, ale także dla inwestorów, którzy chcą sprzedać lokal, ale nie wiedzą, jaka jest jego wartość. Jeśli potrzebny nam rzeczoznawca Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy szereg takich specjalistów. Umożliwiają oni rozeznanie się w rynku nieruchomości na terenie województwa dolnośląskiego. Dzięki nim dowiemy się, ile warta jest nasza nieruchomość i jak dużo możemy zarobić na jej sprzedaży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*