Wskazania do chirurgicznego usunięcia zęba

Wskazania do chirurgicznego usunięcia zęba
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas miała już w swoim życiu do czynienia z chirurgicznym usunięciem zęba, co nazywane jest również ekstrakcją zęba. Ci natomiast, których zabieg ten dotychczas ominął, z dużym prawdopodobieństwem spotkają się z nim w przyszłości. W związku z tym warto wiedzieć, jakie są wskazania do tego zabiegu, a innymi słowy, kiedy możemy się spodziewać, że nasz ząb będzie musiał zostać usunięty. Na szczęście aktualnie jeśli chodzi o tę specyficzną i ważną dziedzinę, jaką jest stomatologia Poznań ma do zaoferowania naprawdę wiele profesjonalnych miejsc, gdzie tego typu zabiegi mogą być wykonane.

Masz poniższe dolegliwości? Możliwe, że będą wskazaniem do usunięcia zęba

Podstawowym problemem, który dotyka nasze zęby i jednocześnie kwalifikuje je do ekstrakcji to różnorodne choroby tkanek twardych zębów. Sprawiają one, że leczenie zachowawcze nie przyniesie efektów, jak również leczenie protetyczne nie będzie mogło być w tym przypadku zastosowane. Trzeba podkreślić, że zwłaszcza zapalenie miazgi, które wynika z niedrożności kanałów albo ze zbyt małej ilości tkanek zęba niezbędnych do jego odbudowy, bez wątpienia stanowi podstawę do usunięcia zęba.

Kolejnym powodem chirurgiczne zabiegu usuwania zęba może być na przykład niestabilność zęba, jego rozchwianie, czy korzenie, które są poza wyrostkiem zębodołowym, jak również przewlekłe stany zapalne. Co ciekawe, może też się zdarzyć, że ze względów ortodontycznych, na przykład zbyt ciasto osadzonych zębów, trzeba będzie także niektóre z nich usunąć. W niektórych przypadkach mechanicznych uszkodzeń zębów też konieczne jest usunięcie, jednak to zależy od obszerności i rodzaju uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*