Jak zapobiegać przesuszaniu skóry głowy?

Jak zapobiegać przesuszaniu skóry głowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu z nas pielęgnacja twarzy, ciała i włosów jest już codziennym zabiegiem, bez którego nie wyobrażamy sobie poranka lub wieczora. Jest to bardzo dobre podejście, dzięki któremu utrzymujemy stan naszej skóry w dobrej formie, a włosy są mocne i lśniące. Wciąż jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest dbanie o skórę głowy, które ma ogromne znaczenie na wygląd naszej fryzury. Jednym z najczęstszych problemów, z którymi zmaga się nasza skóra na głowie, jest nadmierne przesuszenie, które z kolei może prowadzić do nadmiernego wydzielania serum i zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów. Jak rozpocząć pielęgnację tej części ciała? Jakie produkty sprawdzą się przy dbaniu o skórę głowy?

Podstawowe zasady codziennej pielęgnacji

Pielęgnację skóry głowy warto zacząć od podstawowych zmian podczas mycia włosów. Te powinny być myte regularnie i dokładnie tak, by pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń oraz reszty środków, których używamy do stylizacji. Warto pamiętać także o tym, aby nie spłukiwać szamponu gorącą wodą, tylko letnią. Jest to jeden z najczęstszych błędów, który sprawia, że skóra głowy ma skłonność do przesuszania. Należy sprawdzić także rodzaj używanej szczotki i jeśli zajdzie taka potrzeba, to wymienić ją na model z miękkim, niepodrażniającym skóry włosiem. Warto także ograniczyć użycie suszarki, a w razie potrzeby stosować jedynie chłodny nawiew.

Kosmetyki do skóry głowy

O skórę głowy, tak jak i tą na innych częściach ciała, można dbać za pomocą specjalnych produktów. W naszym społeczeństwie coraz większą popularność zyskują peelingi do skóry głowy, które idealnie dopełniają pielęgnację szamponem i odżywką. Ich zadaniem jest pozbycie się nadmiaru sebum, odblokowanie porów oraz usunięcie resztki zanieczyszczeń. Tak jak w przypadku peelingu ciała czy twarzy ten do głowy również poprawia krążenie, które z kolei wpływa na porost nowych włosów oraz tych już posiadanych. Duży wybór produktów tego typu znajdziemy na stronie https://beabeleza.pl/8351-peelingi-do-skory-glowy, która oferuje sprawdzone kosmetyki dostosowane do różnych potrzeb skóry głowy. Peeling tego typu warto używać przynajmniej raz w tygodniu, by zobaczyć zadowalające efekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*