W jakiego typu aranżacjach domu i ogrodu sprawdzi się bluszcz?

W jakiego typu aranżacjach domu i ogrodu sprawdzi się bluszcz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bluszcz to jedna z ciekawszych roślin, która przepięknie może ozdobić zarówno elewację domu, jak i ścianę lub poszczególne części ogrodu. To roślina z natury mało wymagająca, jednak często nieokiełznana. Rośnie bardzo szybko i trudno zachować ją w wybranej formie. Na szczęście istnieją również inne rozwiązania na ozdobienie domu przy jej pomocy. Można bowiem wybrać sztuczny bluszcz.

Sztuczny bluszcz jako dekoracja ogrodu

Bluszcz z tworzywa sztucznego może być doskonałą dekoracją ogrodu. Wystarczy jedynie odpowiednio upiąć jego gałązki np. na kratce umieszczonej w ogrodzie. Można również przystroić nim płot, aby osłonić swój dom lub działkę przed innymi i stworzyć unikalną, prywatną przestrzeń. Wówczas ogród stanie się wspaniałym miejscem odpoczynku dla całej rodziny.

Jak wykorzystać sztuczny bluszcz w domu?

Bluszcz może być też świetną ozdobą ściany domu. Można na niej umieścić drewnianą kratkę, podobną do tej ogrodowej, i zapleść na niej poszczególne gałązki. Do dekoracji elewacji można wykorzystać także gałązki zwisającego bluszczu z pelargonią, który doda kolorowego akcentu całej kompozycji. To świetne rozwiązanie dla fanów kwiatów, którzy nie mają czasu na samodzielną uprawę tych roślin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*