W jaki sposób zaaranżować pokój dziecka?

W jaki sposób zaaranżować pokój dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja pokoju dziecka bywa trudna i lubi zmieniać się wraz z wiekiem. Kołyska w pewnym momencie jest zastępowana przez większe łóżko, zaś pluszaki zamieniają się w poważniejsze zabawki. Niezależnie od wieku taki pokój musi być przytulny oraz wesoły. O czym szczególnie należy pamiętać podczas aranżacji? 

Meble 

Najważniejszą rzeczą w pokoju dziecka powinno być łóżko. Przede wszystkim musi być wygodne, dzięki czemu będzie się ono dobrze wysypiało. Warto postarać się o tematyczną pościel i poszewki, związane z ulubioną bajką lub sportem dziecka. Przy braku pomysłu można postawić po prostu na jaskrawe i wesołe barwy. Warto również postarać się o schowki dla zabawek czy ubranek. Jeśli chcemy wyposażyć pokój naszej pociechy, to dobrym miejscem do tego będzie niewątpliwie sklep meblowy Poznań natomiast jest miastem, w którym znajdziemy wiele tego typu placówek. Wspomniane sklepy oferują mnóstwo różnych szafek, komód i wieszaków, dzięki którym uporządkujemy rzeczy dziecka. 

Kolor ściany i dodatkowe ozdoby 

Dzięki dobrze dobranemu kolorowi ścian można uczynić pokój bardziej przytulnym i wesołym. Należy zdecydowanie unikać ciemnych barw, a szczególnie czerni. Idealna będzie biel, jaskrawe kolory w rodzaju różu dla dziewczynki, czy błękitu dla chłopca. Popularne są również tematyczne tapety. Wiele dzieci ceni sobie plakaty. Ozdobić pokój można też różnymi pluszakami, figurkami czy zabawkami. Praktyczny może okazać się kolorowy zegar czy kalendarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*