W czym pomoże terapeuta dziecięcy?

W czym pomoże terapeuta dziecięcy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecięce problemy psychiczne to coś, co czasami łatwo przeoczyć. Często błędnie myślimy, że muszą być one widoczne gołym okiem. Dopiero gdy maluch zachowuje się niewłaściwie decydujemy o tym, aby skierować go do psychologa. Trzeba mieć na uwadze, że problemy z psychiką u dziecka mogły zacząć się już dawno, a jego krzyk oraz płacz w najmniej oczekiwanych momentach to tylko ich skutek uboczny. Dzieci jeszcze bardziej niż dorośli przeżywają różne wydarzenia.

Jeżeli młody człowiek był świadkiem czegoś, co było dla niego straszne (na przykład kłótni rodziców), może pozostawić to trwały ślad na jego niedojrzałej jeszcze psychice. W takim wypadku warto udać się wraz z pociechą do specjalisty, który zdecyduje czy konieczne będzie leczenie nerwicy lękowej innego schorzenia. W gabinecie dziecięcy psycholog najpierw spróbuje wybadać przyczyny problemów, a następnie postara się pomóc. Takie leczenie może przynieść bardzo dobre efekty.

Przebywanie wśród kolegów

Zachowanie w gronie rówieśników to również coś, na co powinno się zwrócić uwagę. Być może nasza pociecha nie czuje się dobrze w grupie. Możliwe też, że są jej przypisane cechy introwertyczne i po prostu woli pozostawać sama. Problem może mieć też inną przyczynę, dlatego potrzebna jest terapia behawioralna Wrocław posiada wiele poradni psychologicznych, do których możemy zapisać potomka. Psycholog będzie chciał samemu porozmawiać z dzieckiem, by sprawdzić, co go niepokoi. Taka rozmowa w cztery oczy z kimś, kto jest specjalistą w danej dziedzinie może zdziałać bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*