Jak powinno być uszyte obuwie korekcyjne, by rzeczywiście pomagało?

Jak powinno być uszyte obuwie korekcyjne, by rzeczywiście pomagało?

Nao Triponez/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty ortopedyczne często są mylone z obuwiem profilaktycznym, jednak różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami butów jest znacząca. Te pierwsze mają redukować już zdiagnozowaną wadę, podczas gdy w przypadku tych drugich chodzi o zapobieganie powstawania wad ortopedycznych, szczególnie na etapie intensywnego wzrostu dzieci.

Buty i kapcie ortopedyczne mogą być wykonane na specjalne zamówienie pod szczegółowe wskazania lekarza, jednak w tym przypadku będziemy musieli poczekać na nie nawet kilka tygodni. Tę metodę stosuje się przede wszystkim w bardzo rzadkich schorzeniach, bądź w skrajnych przypadkach.

Wybór właściwych kapci ortopedycznych

Możemy również kupić gotowe buty. Należy pamiętać jednak o kilku kwestiach, które muszą być spełnione. Wybór dobrych kapci ortopedycznych powinniśmy zacząć od wskazania sprzedawcy właściwego rozmiaru. Stopa musi mieć pełen zakres ruchomości, jednak z zachowaniem określonej przestrzeni dla palców i śródstopia. Stopy dzieci rosną bardzo szybko, więc należy regularnie sprawdzać czy buty nie są za małe, aby mogły w pełni spełniać swoje lecznicze funkcje. Podeszwa powinna być płaska za to zapiętki sztywne i wysokie. Ważne jest również zapięcie na wysokości palców i wykonanie z materiału pozwalającego na dobrą cyrkulacje powietrza. To cechy, które powinny posiadać pełne buty i kapcie ortopedyczne.

Sandały ortopedyczne czy też innego rodzaju obuwie otwarte, w którym z założenia stopa może się przemieszczać, powinny być wyposażone w dodatkową wkładkę unieruchamiającą stopę, jaką znajdziesz np. na: https://sklep.zdrowebuciki.pl/pl/p/-Dawid-Obcas-Thomasa-Sandaly-buty-profilaktyczne-korekcyjne-ortopedyczne-1041-1042-1043-GJ/618.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*