Trening za pomocą elektro impulsów – jak to wygląda?

Trening za pomocą elektro impulsów – jak to wygląda?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie do zajęć

System treningowy oparty na elektrostymulacji mięśni cieszy się rosnącą popularnością. Jest to spowodowane jego znakomitą skutecznością i efektywnością. Istota treningu polega na stymulowaniu mięśni impulsami elektrycznymi wywołującymi skurcze. Trening EMS odbywa się pod okiem trenera i angażuje nawet 90 procent włókien mięśniowych jednocześnie. Przed rozpoczęciem pierwszej sesji przeprowadzana jest analiza składu ciała osoby trenującej w celu określenia jej kondycji oraz stanu zdrowia. Na podstawie uzyskanych informacji ustalany jest cel treningowy i dobierana intensywność sesji treningowych. Bezpośrednio przed treningiem ćwiczący zakłada specjalistyczny kombinezon wyposażony w elektrody odpowiedzialne za elektrostymulację mięśni.

Przebieg sesji treningowej

Pojedyncza sesja treningowa trwa około 20-30 minut. Rozpoczyna się od prostej, kilkuminutowej rozgrzewki, podczas której organizm jest przyzwyczajany do wysiłku. Kolejnym etapem jest trening właściwy. W czasie jego trwania osoba trenująca wykonuje ćwiczenia wskazane przez trenera personalnego. Połączenie elektrostymulacji mięśni oraz ćwiczeń fizycznych przyspiesza metabolizm organizmu i zwiększa wydatek energetyczny. Przyjmuje się, że podczas jednej sesji można spalić około 500-700 kcal i aktywować nawet głęboko położone włókna mięśniowe.

Profesjonalny trening, polegający na elektrostymulacji mięśni związany jest z ćwiczeniami rozluźniającymi. Pierwsze efekty dostrzegalne są już po 5-6 sesjach. Regularne korzystanie z tego systemu treningowego pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej i wzmocnić wszystkie grupy mięśni bez ryzyka odniesienia kontuzji.

Tekst przygotowany we współpracy z Impulse Training.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*