Chirurg szczękowy – jakie zabiegi wykonuje?

Chirurg szczękowy – jakie zabiegi wykonuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurgia szczękowa to specjalność medyczna, która zajmuje się problemami chirurgicznymi, stomatologicznymi i urazami szczękowymi. Chirurdzy szczękowi to chirurdzy ustno-twarzowi, którzy specjalizują się w leczeniu urazów i deformacji twarzy, wykonywaniu korekcyjnych operacji szczękowych i innych zabiegów, usuwaniu zębów mądrości i guzów twarzy oraz wielu innych procedur stomatologicznych i twarzowych.

Poniżej przedstawiono niektóre z głównych procedur wykonywanych przez chirurga szczękowego:

Procedury rekonstrukcyjne

Procedury rekonstrukcyjne wykonywane przez chirurga szczękowego obejmują naprawę rozszczepu wargi, naprawę rozszczepu podniebienia, rekonstrukcję uszu, operację nosa (rhinoplastyka), złamania szczęki itp.

Chirurgia jamy ustnej

Zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej wykonywane przez chirurga szczękowego obejmują usuwanie zębów mądrości (ekstrakcja), operacje związane z nowotworami jamy ustnej, takie jak usuwanie guzów, biopsja itp. usuwanie zębów, leczenie kanałowe itp.

Chirurgia ortognatyczna 

Chirurgia ortognatyczna polega na korygowaniu wad zgryzu lub niewłaściwego ustawienia szczęk poprzez chirurgiczną zmianę położenia szczęk, która może obejmować przeszczep kości lub implanty, jeśli jest to wymagane.

Jeśli chcesz skorzystać z usług takiego specjalisty, to chirurg szczękowy Konin, jest miastem, w którym znajdziesz wiele odpowiednich gabinetów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*