Spedycja morska – jak to wygląda?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żegluga morska to transport towarów i materiałów za pomocą statków. Żegluga morska jest wykorzystywana do transportu ciężkich lub nieporęcznych przedmiotów, lub przedmiotów, które nie mogą być transportowane w sposób ekonomiczny drogą powietrzną.

Wysyłka jest również używana do transportu przedmiotów, które są zbyt delikatne lub cenne, aby mogły być transportowane innymi środkami.

Na czym to polega?

Żegluga morska jest ważną gałęzią przemysłu, z różnymi szlakami handlowymi, które obejmują cały świat i dużą liczbę międzynarodowych linii żeglugowych. Wysyłka towarów drogą morską jest opłacalna, ponieważ pozwala wykorzystać większą nośność statku niż ładunek lotniczy. Ponadto, ponieważ ładunek musi być załadowany i rozładowany na obu końcach podróży, w przeciwieństwie do ładunku lotniczego, który musi być załadowany tylko raz, transport morski jest zazwyczaj bardziej elastyczny pod względem harmonogramu. Jeśli szukasz usługi spedycji morskiej, zajrzyj na stronę https://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Chociaż wszystkie rodzaje ładunków są przewożone drogą morską, to jednak wyspecjalizowane rodzaje mogą wykorzystywać różne metody. Ładunki masowe, takie jak węgiel, zboże lub ruda, są często przewożone na dużych statkach oceanicznych znanych jako masowce suche lub masowce, które nie posiadają żadnych urządzeń do załadunku lub rozładunku ładunku poza portem pochodzenia lub przeznaczenia. Zbiornikowce za to przewożą luzem ładunki płynne, takie jak ropa naftowa lub chemikalia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*